KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565148
*
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 06:59:13
1
Vinnande bud
20/8 08:55:21
2
1.500 kr
20/8 08:55:21
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lennart Wickström
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Wickström
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 06:59:13 | 1 | Vinnande bud |
| 20/8 08:55:21 | 2 | 1.500 kr |
| 20/8 08:55:21 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1928, död 2014 .Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



